Toruń i okolice - wizyty domowe

Zoofizjoterapia

Zoofizjoterapia to nowa, wciąż rozwijająca się dziedzina rehabilitacji, dzięki której czworonożni pacjenci szybciej i bez powikłań wracają do zdrowia po urazach, zabiegach i operacjach oraz łatwiej radzą sobie z chorobami przewlekłymi. Różnorodne, zawsze indywidualnie dobrane zabiegi wspomagają zdrowienie pacjentów ortopedycznych, neurologicznych oraz utrzymują w dobrej formie starsze zwierzaki.

Masaż, kinezyterapia, czyli ćwiczenia bierne i czynne oraz fizykoterapia wykorzystująca m.in. pole magnetyczne, ultradźwięki, prądy, laser, leczenie ciepłem i zimnem – dla każdego pacjenta można dobrać terapię dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

Zabiegi wykonywane są zawsze po konsultacji i w porozumieniu z prowadzącym lekarzem weterynarii.

Dokładamy wszelkich starań, by ćwiczenia i zabiegi nie były bolesne i nie powodowały dyskomfortu, tak, aby chory zwierzak z przyjemnością wracał na kolejne zajęcia.

Sprawdź, jak do nas trafić i umów się na wizytę.


Czy to działa?

Poznajcie Snajperka, podopiecznego toruńskiej Fundacji KOT, kocurka postrzelonego w przednią łapkę. Po skomplikowanej operacji składania kości ramiennej okazało się, że łapka jest bezwładna. Obawialiśmy się uszkodzenia nerwu promieniowego, Snajperkowi groziła amputacja. Dzięki lekom wspomagającym przewodzenie nerwowe oraz od początku prowadzonej fizjoterapii – krioterapii, a potem ciepłym okładom, masażom i ćwiczeniom biernym uszkodzonej łapki, kocurek w pełni odzyskał czucie i sprawność. W tej chwili jest zdrowym, szczęśliwym kotem. Po urazie nie ma śladu. Więcej informacji o Snajperku znajdziecie tutaj.


Jak to wyglada? Co robimy?

Zobaczcie, jak ćwiczy urocza goldenka Emi:


Foto: Marta Brodowska


Warning

: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/justynap/ftp/instalator/wordpress/wp-content/plugins/ginger/front/gingerfront.core.php on line 117